Date | Teams/Event | Time | Score | Links |
---|---|---|---|---|
January | ||||
Fri. 23 | vs. MID-JANUARY MEET | Final | 1st of 5 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
Fri. 30 | vs. OAC NORTH SPLIT MEET | Final | 4th of 5 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
February | ||||
Sat. 7 | at Bob Shannon Invitational (Denison) | Final | 4th of 10 Teams | |
Mitchell Fieldhouse | ||||
Fri. 13 | vs. MID-FEBRUARY MEET | Final | 12th of 15 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
Sat. 14 | at All-Ohio Championships (Otterbein) | Final | 7th of 18 Teams | |
Clements Recreation Center | ||||
Fri. 20 | vs. GREATER CLEVELAND CHAMPIONSHIPS | Final | 4th of 4 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
Sat. 21 | at Kent State Tune-Up | Final | Unscored | |
Kent State Fieldhouse | ||||
Fri. 27 | at at OAC Indoor Championships - Day 1 (Capital) | Final | Sixth of 10 Teams | |
Capital Field House | ||||
Sat. 28 | at at OAC Indoor Championships - Day 2 (Capital) | Final | Sixth of 10 Teams | |
Capital Field House | ||||
March | ||||
Sat. 7 | at Ohio Northern University “Last Chance” Indoor Meet | Final | Unscored | |
ONU Sports Center | ||||
Fri. 13 | at at NCAA Indoor Championships -- Day 1 [Roanoke (Va.) ] | |||
Winston-Salem, N.C. | ||||
Sat. 14 | at at NCAA Indoor Championships -- Day 2 [Roanoke (Va.) ] | No Team Score | ||
Winston-Salem, N.C. | ||||
at Coastal Carolina Invitational | Final | Unscored | ||
Coastal Carolina Track and Field Facility | ||||
Sat. 21 | at 49er's Classic (UNC-Charlotte) | Final | Unscored | |
Belk Track & Field Center | ||||
April | ||||
Sat. 4 | at Marv Frye Invitational (Ohio Wesleyan) | Final | Sixth of 12 teams | |
George Gauthier Track | ||||
Sat. 11 | at All-Ohio Outdoor Championships (Ohio Wesleyan) | Final | 7th of 19 Teams | |
George Gauthier Track | ||||
Sat. 18 | vs. SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 2nd of 8 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
Fri. 24 | at OAC Outdoor Championships -- Day 1 (Mount Union) | Final | 7th of 10 Teams | |
Mount Union Stadium | ||||
Sat. 25 | at OAC Outdoor Championships -- Day 2 (Mount Union) | Final | 6th of 10 teams | |
Mount Union Stadium | ||||
May | ||||
Sat. 2 | at Jesse Owens Track Classic (Ohio State) | Final | Unscored | |
Jesse Owens Memorial Track; Columbus, Ohio | ||||
Fri. 8 | at Gator Invitational (Allegheny) | Final | Unscored | |
Frank B. Fuhrer Field | ||||
Mon. 11 | at Ron Althoff Meet (Ohio Wesleyan) | Final | Unscored Final | |
George Gauthier Track | ||||
Fri. 15 | at Gregory Invitational (North Central) | Final | Unscored | |
Benedetti-Wehrli Stadium | ||||
Thu. 21 | at NCAA Outdoor Championships -- Day 1 (St. Lawrence) | Final | No Team Score | |
Merrick-Pinkard Track | ||||
Fri. 22 | at NCAA Outdoor Championships -- Day 2 (St. Lawrence) | Final | No Team Score | |
Merrick-Pinkard Track | ||||
January | ||||
Fri. 22 | at OAC North Split (Mount Union) | Final | Third of Five Teams | |
Peterson Fieldhouse; Alliance, Ohio | ||||
Fri. 29 | vs. MID-JANUARY MEET | Final | 1st of 7 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
February | ||||
Sat. 6 | at Bob Shannon Invitational (Denison) | Final | 2nd of 10 Teams | |
Mitchell Fieldhouse; Granville, Ohio | ||||
Fri. 12 | vs. MID-FEBRUARY MEET | Final | 13th of 18 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
Sat. 13 | at All-Ohio Indoor Championships (Otterbein) | Final | Third of 17 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Fri. 19 | vs. GREATER CLEVELAND CHAMPIONSHIPS | Final | 2nd of 4 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
Sat. 20 | at Kent State Tune-Up | Final | Unscored | |
Kent State Field House; Kent, Ohio | ||||
Fri. 26 | at OAC Indoor Championships -- Day 1 (Marietta) | Final | 5th of 10 Teams | |
Dyson Baudo Recreation Center; Marietta, Ohio | ||||
Sat. 27 | at OAC Indoor Championships -- -- Day 2 (Marietta) | Final | 6th of 10 Teams | |
Dyson Baudo Recreation Center; Marietta, Ohio | ||||
March | ||||
Sat. 5 | at Polar Bear Last Chance Qualifier (Ohio Northern) | Final | Unscored | |
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
Fri. 11 | at NCAA Indoor Championships -- Day 1 (Grinnell) | 9th of 34 Teams | ||
Bear Recreation and Athletic Center; Grinnell, Iowa | ||||
Sat. 12 | at NCAA Indoor Championships -- Day 2 (Grinnell) | Final | 13th of 34 Teams | |
Bear Recreation and Athletic Center; Grinnell, Iowa | ||||
Sat. 19 | at Rose-Hulman Early Bird Invitational | Final | 3rd of 8 Teams | |
William Welch Complex; Terre Haute, Indiana | ||||
April | ||||
Sat. 2 | at Wooster Invitational | Final | 3rd of 14 Teams | |
John P. Papp Stadium; Wooster, Ohio | ||||
Sun. 10 | at John Homon Open (Mount Union) | Final | Unscored | |
Mount Union Stadium; Alliance, Ohio | ||||
Sat. 16 | at All-Ohio Outdoor Championships (Ohio Wesleyan) | Final | 5th of 18 Teams | |
George Gauthier Track; Delaware, Ohio | ||||
Sat. 23 | vs. SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 2nd of 9 Teams | |
George Finnie Stadium; Berea, Ohio | ||||
Fri. 29 | at OAC Outdoor Championships -- Day 1 (Wilmington) | Final | 4th of 10 Teams | |
Williams Stadium; Wilmington, Ohio | ||||
Sat. 30 | at OAC Outdoor Championships-- Day 2 (Wilmington) | Final | 4th of 10 Teams | |
Williams Stadium; Wilmington, Ohio | ||||
May | ||||
Fri. 13 | at 11th Annual Gator Invitational (Allegheny) | Final | Unscored | |
Frank B. Fuhrer Field; Meadville, Pennsylvania | ||||
at Dr. Keeler Invitational (North Central) | Final | Unscored | ||
Benedetti-Wehrli Stadium; Naperville, Illinois | ||||
Thu. 19 | at Gregory Invitational (North Central) | Final | Unscored | |
Benedetti-Wehrli Stadium; Naperville, Illinois | ||||
at Great Lake Elite Meet (Ohio Wesleyan) | Final | Unscored | ||
George Gauthier Track; Delaware, Ohio | ||||
Sat. 28 | at NCAA Outdoor Championships (Wartburg) | Final | T-31st of 71 Teams | |
Walston-Hoover Stadium; Waverly, Iowa | ||||
January | ||||
Sat. 21 | at OAC North Split (Ohio Northern) | Final | 4th of 5 Teams | |
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
Fri. 27 | vs. DR. WILLIAM TARASCHKE CLASSIC | Final | 1st of 6 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
February | ||||
Sat. 4 | at Hillsdale Wide Track Classic | Final | Unscored | |
Margot V. Biermann Athletic Center ; Hillsdale, Michigan | ||||
Fri. 10 | vs. MID-FEBRUARY MEET | Final | 11th of 13 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
Sat. 11 | at All-Ohio Indoor Championships (Otterbein) | Final | 6th of 18 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Fri. 17 | vs. GREATER CLEVELAND CHAMPIONSHIPS | Final | 2nd of 5 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
Sat. 18 | at at Raider Tune Up | Final | Unscored | |
The McPherson Academic and Athletic Complex; Alliance, Ohio | ||||
Fri. 24 | vs. OAC INDOOR CHAMPIONSHIPS | Final | 6th of 10 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
Sat. 25 | vs. OAC INDOOR CHAMPIONSHIPS | Final | 9th of 10 Teams | |
Harrison Dillard Track | ||||
March | ||||
Sat. 4 | at Polar Bear Last Chance Invitational (Ohio Northern) | Final | Unscored | |
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
Sat. 11 | at NCAA Indoor Championships (North Central) | Final | ||
Al B. Carius Track; Naperville, Illinois | ||||
Sat. 18 | at Rose-Hulman (Ind.) Early Bird Invitational | Final | 3rd of 6 Teams | |
William Welch Complex; Terre Haute, Indiana | ||||
Sat. 25 | at Goucher (Md.) Track & Field Classic | Final | 2nd of 9 Teams | |
Gopher Stadium; Townson, Maryland | ||||
April | ||||
Sat. 1 | at Centre (Ky.) Invitational | Final | 5th of 17 Teams | |
Farris Stadium; Danville, Kentucky | ||||
Sat. 8 | at John Homon Open (Mount Union) | Final | Unscored | |
Mount Union Stadium; Alliance, Ohio | ||||
Sat. 15 | at All-Ohio Outdoor Championships (Ohio Wesleyan) | Final | 6th of 17 Teams | |
George Gauthier Track; Delaware, Ohio | ||||
Sat. 22 | vs. SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 3rd of 10 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
Fri. 28 | at OAC Outdoor Championships (Muskingum) | Final | 5th of 10 Teams | |
Johnson Family Track; New Concord, Ohio | ||||
Sat. 29 | at OAC Outdoor Championships (Muskingum) | Final | 6th of 10 Teams | |
Johnson Family Track; New Concord, Ohio | ||||
May | ||||
Fri. 12 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT | Final | Unscored | |
George Finnie Stadium | ||||
Thu. 18 | at Great Lakes Elite Meet (Ohio Wesleyan) | Final | Unscored | |
George Gauthier Track; Granville, Ohio | ||||
at Gregory Invitational (North Central) | Final | Unscored | ||
Benedetti-Wehrli Stadium; Naperville, Illinois | ||||
Fri. 26 | at NCAA Outdoor Championships (Mount Union) | Final | ||
Spire Institute; Geneva, Ohio | ||||
January | ||||
Fri. 19 | vs. OAC NORTH SPLIT | Final | 5th of 5 Teams | |
Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Fri. 26 | vs. DR. WILLIAM TARASCHKE CLASSIC | Final | 1st of 3 Teams | |
Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
February | ||||
Sat. 3 | at Hillsdale "Wide Track" Open | Final | Unscored | |
Margot V. Biermann Athletic Center; Hillsdale, Michigan | ||||
Fri. 9 | vs. MID-FEBRUARY MEET | Final | T-7th of 16 Teams | |
Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sat. 10 | at All-Ohio Indoor Championships (Otterbein) | Final | T-4th of 18 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Sat. 17 | at Raider Tune-Up | Final | Unscored | |
The McPherson Academic and Athletic Complex; Alliance, Ohio | ||||
Fri. 23 | at OAC Indoor Championships (Capital) | Final | 4th of 10 Teams | |
Capital University Field House; Columbus, Ohio | ||||
Sat. 24 | at OAC Indoor Championships (Capital) | Final | 7th of 10 Teams | |
Capital University Field House; Columbus, Ohio | ||||
March | ||||
Sat. 3 | at NCAA Last Chance (Stevens Point) | Final | Unscored | |
Multi Activity Center; Stevens Point, Wisconsin | ||||
Fri. 9 | at NCAA Indoor Championships (CrossPlex) | |||
Birmingham CrossPlex; Birmingham, Alabama | ||||
Sat. 17 | at Rose-Hulman (Ind.) Early Bird | Final | 5th of 10 Teams | |
William Welch Complex; Terre Haute, Indiana | ||||
Sat. 24 | at Goucher T&F Classic | Cancelled | ||
Gopher Stadium; Towson, Maryland | ||||
at Amy Adams Memorial Invitational (Muskingum) | Final | 2nd of 14 Teams | ||
Johnson Family Track; New Concord, Ohio | ||||
Fri. 30 | at "Coach Rob" Invitational (Wittenberg) | Final | 9th of 10 Teams | |
Earl F. Morris Track; Springfield, Ohio | ||||
April | ||||
Sat. 7 | at John Homon Open (Mount Union) | Final | Unscored | |
Mount Union Stadium; Alliance, Ohio | ||||
Sat. 14 | at All-Ohio Outdoor Championships (Ohio Wesleyan) | Final | 8th of 19 Teams | |
George Gauthier Track; Delaware, Ohio | ||||
Sat. 21 | vs. 49TH SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 4th of 8 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
Fri. 27 | at OAC Outdoor Championships (Ohio Northern) | Final | Fifth of 10 Teams | |
Kerscher Stadium; Ada, Ohio | ||||
Sat. 28 | at OAC Outdoor Championships (Ohio Northern) | Final | 6th of 10 Teams | |
Kerscher Stadium; Ada, Ohio | ||||
May | ||||
Fri. 11 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT | Final | Unscored | |
George Finnie Stadium | ||||
Thu. 17 | at NCAA Last Chance (North Central) | Final | Unscored | |
Benedetti-Wherli Stadium; Naperville, Illinois | ||||
Fri. 25 | at NCAA Outdoor Championships (Wisconsin-La Crosse) | |||
Veterans Memorial Field Sports Complex; La Crosse, Wisconsin | ||||
January | ||||
Sat. 19 | at Dave Lehman Open (Otterbein) | Final | 4th of 11 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Sat. 26 | vs. DR. TARASCHKE TEAM CHALLENGE | Final | 5th of 6 Teams | |
Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
February | ||||
Sat. 2 | at Hillsdale "Wide Track" Open | Final | 3rd of 20 Teams | |
Margot V. Biermann Athletic Center; Hillsdale, Michigan | ||||
Fri. 8 | vs. MID-FEBRUARY OPEN | Final | 8th of 9 Teams | |
Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sat. 9 | at All-Ohio Indoor Championships (Otterbein) | Final | 10th of 18 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Sat. 16 | at Raider Tune Up (Mount Union) | Final | Unscored | |
The McPherson Academic and Athletic Complex; Alliance, Ohio | ||||
Fri. 22 | at OAC Indoor Championships (Ohio Northern) | Final | 5th of 10 Teams | |
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
Sat. 23 | at OAC Indoor Championships (Ohio Northern) | Final | 6th of 10 Teams | |
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
March | ||||
Sat. 2 | at Tufts (Mass.) Final Qualifier | Final | Unscored | |
Gantcher Center; Medford, Massachusetts | ||||
at Polar Bear Last Chance Invite (Ohio Northern) | Final | Unscored | ||
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
Fri. 8 | at NCAA Indoor Championships (Reggie Lewis Center) | |||
Reggie Lewis Center; Boston, Massachusetts | ||||
Sat. 16 | at Rose-Hulman (Ind.) Early Bird | Final | 2nd of 9 Teams | |
William Welch Complex; Terre Haute, Indiana | ||||
Sat. 23 | at Amy Adams Invitational (Muskingum) | Final | 5th of 14 Teams | |
Johnson Family Track; New Concord, Ohio | ||||
Sat. 30 | at April Fools Invitational (Otterbein) | Final | 6th of 17 Teams | |
Memorial Stadium; Westerville, Ohio | ||||
April | ||||
Sat. 6 | at John Homon Open (Mount Union) | Final | Unscored | |
Mount Union Stadium; Alliance, Ohio | ||||
Sat. 13 | at All-Ohio Outdoor Championships (Ohio Wesleyan) | Final | 5th of 20 Teams | |
George Gauthier Track; Delaware, Ohio | ||||
Sat. 20 | vs. 50TH SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 1st of 4 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
Fri. 26 | at OAC Outdoor Championships (Otterbein) | Final | 5th of 10 Teams | |
Memorial Stadium; Westerville, Ohio | ||||
Sat. 27 | at OAC Outdoor Championships (Otterbein) | Final | 6th of 10 Teams | |
Memorial Stadium; Westerville, Ohio | ||||
May | ||||
Sat. 4 | at Campbell/Wright Invitational (Akron) | |||
Lee Jackson Field; Akron, Ohio | ||||
Fri. 10 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT | Final | Unscored | |
George Finnie Stadium | ||||
Thu. 16 | at Gregory Final Qualifier (North Central) | Final | Unscored | |
Benedetti-Wherli Stadium; Naperville, Illinois | ||||
at Great Lakes Final Qualifying Meet (Ohio Wesleyan) | Final | Unscored | ||
George Gauthier Track; Delaware, Ohio | ||||
at Twilight Qualifier (Augustana) | Final | Unscored | ||
Austin E. Knowlton Outdoor Athletic Complex; Rock Island, Illinois | ||||
Thu. 23 | at NCAA Outdoor Championships (SPIRE) | Final | ||
SPIRE Institute; Geneva, Ohio | ||||
Fri. 24 | at NCAA Outdoor Championships (SPIRE) | Final | ||
SPIRE Institute; Geneva, Ohio | ||||
Sat. 25 | at NCAA Outdoor Championships (SPIRE) | Final | ||
SPIRE Institute; Geneva, Ohio | ||||
January | ||||
Sat. 25 | at Otterbein Invitational | Unscored | ||
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
February | ||||
Sat. 1 | vs. DR. WILLIAM TARASCHKE TEAM CHALLENGE | Final | 4th of 5 Teams | |
Harrison Dillard Track, Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sat. 8 | at Hillsdale (Mich.) Wide Track Classic | Unscored | ||
Margot V. Biermann Athletic Center; Hillsdale, Michigan | ||||
Fri. 14 | vs. MID-FEBRUARY OPEN | Final | 10th of 14 Teams | |
Harrison Dillard Track, Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sat. 15 | at All-Ohio Indoor Championships (Otterbein) | Final | 15th of 17 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Sat. 22 | at Raider Tune Up (Mount Union) | Unscored | ||
McPherson Academic and Athletic Complex; Alliance, Ohio | ||||
Fri. 28 | at OAC Indoor Championships (Marietta) | Day 1 | 10th of 10 Teams | |
Dyson Baudo Recreation Center; Marietta, Ohio | ||||
Sat. 29 | at OAC Indoor Championships (Marietta) | Final | 9th of 10 Teams | |
Dyson Baudo Recreation Center; Marietta, Ohio | ||||
March | ||||
Sat. 7 | at Polar Bear Final Qualifier (ONU) | Unscored | ||
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
Sat. 21 | at Rose-Hulman (Ind.) Early Bird Invitational | Cancelled |
|
|
William Welch Complex; Terre Haute, Indiana | ||||
Sat. 28 | at April Fools Invitational (Otterbein) | Cancelled |
|
|
Memorial Stadium; Westerville, Ohio | ||||
April | ||||
Sat. 4 | at John Homon Open (Mount Union) | Cancelled |
|
|
Mount Union Stadium; Alliance, Ohio | ||||
Sat. 11 | at All-Ohio Outdoor Championships (Ohio Wesleyan) | Cancelled |
|
|
George Gauthier Track; Delaware, Ohio | ||||
Sat. 18 | vs. 51ST SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Cancelled |
|
|
George Finnie Stadium | ||||
Sat. 25 | at Gina Relays (Hillsdale) | Cancelled |
|
|
Ken Herrick Track, Frank Waters Stadium; Hillsdale, Michigan | ||||
Thu. 30 | at OAC Outdoor Championships (Heidelberg) | Cancelled |
|
|
Hoernemann Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
May | ||||
Fri. 1 | at OAC Outdoor Championships (Heidelberg) | Cancelled |
|
|
Hoernemann Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
Fri. 8 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT | Cancelled |
|
|
George Finnie Stadium | ||||
Thu. 14 | at Gregory Final Qualifier (North Central) | Cancelled |
|
|
Benedetti-Wherli Stadium; Naperville, Illinois | ||||
at Midwest Twilight Qualifier (Augustana) | Cancelled |
|
||
Austin E. Knowlton Outdoor Athletic Complex; Rock Island, Illinois | ||||
at Great Lakes Final Qualifier (Ohio Wesleyan) | Cancelled |
|
||
George Gauthier Track; Delaware, Ohio | ||||
Thu. 21 | at NCAA Championships (St. John Fisher) | Cancelled |
|
|
Polisseni Track and Field Complex; Rochester, New York | ||||
Fri. 22 | at NCAA Championships (St. John Fisher) | Cancelled |
|
|
Polisseni Track and Field Complex; Rochester, New York | ||||
Sat. 23 | at NCAA Championships (St. John Fisher) | Cancelled |
|
|
Polisseni Track and Field Complex; Rochester, New York | ||||
January | ||||
Sun. 24 | at Mount Union 5-Team Meet | Cancelled |
|
|
Peterson Field House; Alliance, Ohio | ||||
Sat. 30 | at Joe Banks Invitational (ONU) | Final | 3rd of 3 Teams | |
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
February | ||||
Sun. 7 | vs. DR. TARASCHKE TEAM CHALLENGE | Final | 2nd of 3 Teams | |
Harrison Dillard Track; Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sun. 14 | at OAC Elite Meet (Otterbein) | Final | 9th of 10 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Sun. 21 | vs. MID-FEBRUARY MEET | Final | 3rd of 3 Teams | |
Harrison Dillard Track; Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sat. 27 | at Mount Union Tri-Meet | Final | 3rd of 3 Teams | |
Peterson Field House; Alliance, Ohio | ||||
March | ||||
Sat. 6 | at OAC Indoor Championships (Otterbein) | Final | 9th of 10 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Fri. 12 | at NCAA Indoor Championships | Cancelled |
|
|
Spire Institute; Geneva, Ohio | ||||
Sat. 13 | at NCAA Indoor Championships | Cancelled |
|
|
Spire Institute; Geneva, Ohio | ||||
Sun. 21 | at OAC Opener (Marietta) | Final | 5th of 10 Teams | |
Don Drumm Stadium; Marietta, Ohio | ||||
Sat. 27 | at Mount Union Meet #1 | Final | Unscored | |
Mount Union Stadium; Alliance, Ohio | ||||
April | ||||
Fri. 2 | vs. 51ST SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 1st of 6 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
Sat. 10 | at Greg Tyson Jr. Invitational (Heidelberg) | Final | 3rd of 5 Teams | |
Hoernemann Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
Sat. 17 | at OAC Elite Outdoor Meet (Otterbein) | Final | 9th of 10 Teams | |
Memorial Stadium; Westerville, Ohio | ||||
Sat. 24 | at Monica Scott Invitational (Heidelberg) | Final | 4th of 4 Teams | |
Hoernemann Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
Fri. 30 | vs. OAC TUNE-UP | Final | 5th of 7 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
May | ||||
Thu. 6 | at OAC Outdoor Championships (Heidelberg) | Final | T-8th of 10 Teams | |
Hoernemann Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
Fri. 7 | at OAC Outdoor Championships (Heidelberg) | Final | 9th of 10 Teams | |
Hoernemann Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
Fri. 14 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT | Final | Unscored | |
George Finnie Stadium | ||||
Wed. 19 | at Mount Union OAC Last Chance | Final | Unscored | |
Mount Union Stadium; Alliance, Ohio | ||||
January | ||||
Sat. 22 | at Otterbein Invitational | Final | Unscored | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Sat. 29 | vs. DR. TARASCHKE TEAM CHALLENGE | Final | 6th of 6 Teams | |
Harrison Dillard Track (No Outside Spectators Allowed) | ||||
February | ||||
Fri. 4 | at Oberlin College BSN Invitational | Final | Unscored | |
John W. Heisman Field House; Oberlin, OH | ||||
Fri. 11 | vs. MID-FEBRUARY MEET | Final | Unscored | |
Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sat. 12 | at All-Ohio Indoor Championships (Otterbein) | Final | 13th of 18 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Fri. 18 | at Ed Finnegan Greater Cleveland Colleges Invitational (Case Western Reserve) | Final | 4th of 4 Teams | |
Veale Center Fieldhouse; Cleveland, Ohio | ||||
Fri. 25 | at OAC Indoor Championships (Mount Union) | Final | 7th of 10 Teams | |
Peterson Fieldhouse; Alliance, Ohio | ||||
Sat. 26 | at OAC Indoor Championships (Mount Union) | Final | 6th of 10 Teams | |
Peterson Fieldhouse; Alliance, Ohio | ||||
March | ||||
Sat. 5 | at Polar Bear Qualifier (Ohio Northern) | Final | Unscored | |
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
at Tufts (Mass.) National Qualifying Meet | Final | Unscored | ||
Gantcher Center; Medford, Massachusetts (Spectators Not Allowed) | ||||
Sat. 19 | at Washington & Lee Carnival | Final | Unscored | |
Wilson Field; Lexington, Virginia | ||||
Sat. 26 | at Carnegie Mellon (Pa.) Invitational | Final | Unscored | |
Gesling Stadium; Pittsburgh, Pennsylvania | ||||
April | ||||
Sat. 2 | at Oberlin Spring Opener | Final | Unscored | |
Robert Lewis Kahn Track; Oberlin, OH | ||||
Sat. 9 | at Marv Frye Invitational (Ohio Wesleyan) | Final | 9th of 13 Teams | |
George Gauthier Track; Selby Stadium | ||||
Sat. 16 | at Tiffin Track Carnival (Heidelberg) | Final | Unscored | |
Frost-Kalnow Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
Sat. 23 | vs. 52ND SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 5th of 12 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
Thu. 28 | at Walsh Tune-Up Invitational | Final | Unscored | |
Larry Staudt Field | ||||
Sat. 30 | at Ashland Alumni Open | Final | ||
Dwight Schar Athletic Complex | ||||
May | ||||
Thu. 5 | vs. OAC OUTDOOR CHAMPIONSHIPS | Final | 7th of 9 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
Fri. 6 | vs. OAC OUTDOOR CHAMPIONSHIPS | Final | 7th of 10 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
Fri. 13 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT | Final | Unscored | |
George Finnie Stadium | ||||
Thu. 19 | at Mount Union Last Chance Meet | Final | Unscored | |
Mount Union Stadium | ||||
December | ||||
Sat. 3 | at 9th Spartan Holiday Classic (Case Western Reserve) | Final | Unscored | |
Veale Center; Cleveland, Ohio | ||||
January | ||||
Sat. 21 | at Otterbein Invitational | Final | Unscored | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Sat. 28 | vs. DR. TARASCHKE TEAM CHALLENGE | Final | 2nd of 6 Teams | |
Harrison Dillard Track; Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
February | ||||
Sat. 4 | at Mrs. G Invitational (Trine) | Final | 2nd of 10 Teams | |
Keith E. Busse Steel Dynamics Athletic and Recreation Center; Angola, Indiana | ||||
Fri. 10 | vs. MID-FEBRUARY MEET | Final | Unscored | |
Harrison Dillard Track; Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Fri. 17 | at Ed Finnegan Greater Cleveland Colleges Invitational (Case Western Reserve) | Final | 3rd of 5 Teams | |
Veale Center; Cleveland, Ohio | ||||
Fri. 24 | vs. OAC INDOOR CHAMPIONSHIPS | Final | 8th of 10 Teams | |
Harrison Dillard Track; Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sat. 25 | vs. OAC INDOOR CHAMPIONSHIPS | Final | 6th of 10 Teams | |
Harrison Dillard Track; Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
March | ||||
Sat. 4 | at Polar Bear Qualifier (Ohio Northern) | Final | Unscored | |
ONU Sports Center; Ada, Ohio | ||||
Sat. 11 | at NCAA Indoor Championships (Birmingham-Southern) | Final | ||
Birmingham CrossPlex; Birmingham, Alabama | ||||
Sat. 25 | at Amy Adams Invitational (Muskingum) | Final | 4th of 8 Teams | |
Johnson Family Track; New Concord, Ohio | ||||
April | ||||
Sat. 1 | at Bob Kahn Invitational (Oberlin) | Final | Unscored | |
Robert Kahn Track; Oberlin, Ohio | ||||
Sat. 8 | at Marv Fyre Invitational (Ohio Wesleyan) | Final | 3rd of 9 Teams | |
George Gauthier Track; Selby Stadium; Delaware, Ohio | ||||
Sat. 15 | at Tiffin Track Carnival (Heidelberg & Tiffin) | Final | Unscored | |
Hoernemann Stadium & Paradiso Athletic Complex | ||||
Sun. 16 | at Bison Outdoor Classic (Bucknell) | Final | ||
Christy Mathewson-Memorial Stadium; Lewisburg, Pennsylvania | ||||
Sat. 22 | vs. 53RD SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 2nd of 16 Teams | |
George Finnie Stadium | ||||
at Jesse Owens Classic (Ohio State) | Final | Unscored | ||
Jesse Owens Memorial Stadium; Columbus, Ohio | ||||
Thu. 27 | at Walsh Tune-Up | Final | Unscored | |
Larry Staudt Field; North Canton, Ohio | ||||
Sat. 29 | at Ashland Alumni Open | Final | Unscored | |
Dwight Schar Athletic Complex; Ashland, Ohio | ||||
May | ||||
Thu. 4 | at OAC Outdoor Championships (Mount Union) | Final | 7th of 10 Teams | |
Kehres Stadium; Alliance, Ohio | ||||
Fri. 5 | at OAC Outdoor Championships (Mount Union) | Final | 6th of 10 Teams | |
Kehres Stadium; Alliance, Ohio | ||||
Fri. 12 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT | Final | Unscored | |
George Finnie Stadium | ||||
Thu. 18 | at Augustana Midwest Twilight | Final | Unscored | |
Austin E. Knowlton Outdoor Athletic Complex | ||||
at Mount Union Last Chance | Final | Unscored | ||
Kehres Stadium; Track Events Only | ||||
Sat. 27 | at NCAA Outdoor Championships (St. John Fisher) | Final | ||
Polisseni Track and Field Complex; Rochester, New York | ||||
December | ||||
Fri. 1 | at Youngstown State Icebreaker | Final | Unscored | |
Watson and Tressel Training Site; Youngstown, Ohio | ||||
Sat. 2 | at 10th Spartan Holiday Classic (Case Western Reserve) | Final | Unscored | |
Veale Center; Cleveland, Ohio | ||||
January | ||||
Sat. 20 | at Spire Midwest Open | Final | Unscored | |
Spire Institute; Geneva, Ohio | ||||
Sat. 27 | vs. DR. TARASCHKE TEAM CHALLENGE | Final | 1st of 6 Teams | |
Harrison Dillard Track; Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
February | ||||
Fri. 2 | at Dan Kinsey Invite (Oberlin) | Final | Unscored | |
Heisman Field House; Oberlin, Ohio | ||||
Sat. 3 | at Third Jud Logan Light Giver Open (Ashland) | Final | Unscored | |
Niss Athletic Center; Ashland, Ohio | ||||
Fri. 9 | vs. MID-FEBRUARY MEET | Final | 1st of 9 Teams | |
Harrison Dillard Track; Lou Higgins Center Fieldhouse | ||||
Sat. 10 | at All-Ohio Indoor Championships (Otterbein) | Final | 2nd of 13 Teams | |
Clements Recreation Center; Westerville, Ohio | ||||
Fri. 16 | at Ed Finnigan Greater Cleveland Colleges Invitational (Case Western Reserve) | Final | Unscored | |
Veale Center; Cleveland, Ohio | ||||
Fri. 23 | at OAC Indoor Championships (Muskingum) | Final | 7th of 9 Teams | |
Bullock Health and Wellness Complex; New Concord, Ohio | ||||
Sat. 24 | at OAC Indoor Championships (Muskingum) | Final | 4th of 10 Teams | |
Bullock Health and Wellness Complex; New Concord, Ohio | ||||
March | ||||
Sat. 2 | at Tufts Qualifying Meet | Final | Unscored | |
Gantcher Family Sports and Convocation Center; Medford, Massachusetts | ||||
at Mount Union Final Qualifier | Final | Unscored | ||
Peterson Field House; Alliance, Ohio | ||||
Fri. 8 | at NCAA Indoor Championships (Norfolk State) | Final | ||
Virginia Beach Sports Center; Virginia Beach, Virginia | ||||
Sat. 9 | at NCAA Indoor Championships (Norfolk State) | Final | ||
Virginia Beach Sports Center; Virginia Beach, Virginia | ||||
Fri. 22 | at Weems Baskin Relays (South Carolina) | Final | Unscored | |
Sheila and Morris Cregger Track; Columbia, South Carolina | ||||
Sat. 23 | at Amy Adams Invitational (Muskingum) | Final | Unscored | |
Johnson Family Track; McConagha Stadium; New Concord, Ohio | ||||
at Weems Baskin Relays (South Carolina) | Final | Unscored | ||
Sheila and Morris Cregger Track; Columbia, South Carolina | ||||
Sat. 30 | at Raleigh Relays (North Carolina State) | Final | Unscored | |
Paul Derr Track & Field Facility; Raleigh, North Carolina | ||||
at Bob Kahn Invitational (Oberlin) | Final | Unscored | ||
Robert Kahn Track; Oberlin, Ohio | ||||
April | ||||
Sat. 6 | at Marv Frye Invitational (Ohio Wesleyan) | Final | 1st of 11 Teams | |
George Gauthier Track; Selby Stadium; Delaware, Ohio | ||||
Fri. 12 | at Tiffin Track Carnival (Heidelberg & Tiffin) | Final | ||
Hoernemann Stadium & Paradiso Athletic Complex | ||||
Sat. 13 | at Tiffin Track Carnival (Heidelberg & Tiffin) | Final | 9th of 19 Teams | |
Hoernemann Stadium & Paradiso Athletic Complex | ||||
Sun. 14 | at Bison Outdoor Classic (Bucknell) | Final | Unscored | |
Christy Mathewson-Memorial Stadium; Lewisburg, Pennsylvania | ||||
Sat. 20 | vs. 54th SPARKY ADAMS INVITATIONAL | Final | 1st of 12 Teams | |
George Finnie Stadium (No Animals Permitted) | ||||
at Jesse Owens Classic (Ohio State) | Final | Unscored | ||
Jesse Owens Memorial Stadium; Columbus, Ohio | ||||
Thu. 25 | at Walsh Tune-Up | Final | Unscored | |
Larry Staudt Field; North Canton, Ohio | ||||
Sat. 27 | at 14th Ashland Alumni Open | Final | Unscored | |
Dwight Schar Athletic Complex; Ashland, Ohio | ||||
May | ||||
Thu. 2 | at OAC Outdoor Championships (Heidelberg) | 11:00 am EST | ||
Hoernemann Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
Fri. 3 | at OAC Outdoor Championships (Heidelberg) | 11:00 am EST | ||
Hoernemann Stadium; Tiffin, Ohio | ||||
Thu. 9 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT (Throws Only) | 11:00 am EST |
|
|
Cuyahoga County Fairgrounds Throws Facility (No Animals Permitted) | ||||
Fri. 10 | vs. HARRISON DILLARD TWILIGHT | 1:00 pm EST |
|
|
George Finnie Stadium (No Animals Permitted) | ||||
Thu. 16 | at Mount Union Last Chance | 12:00 pm EST |
|
|
Kehres Stadium; Alliance, Ohio | ||||
at Augustana (Ill.) Midwest Twilight Qualifier |
|
|||
Austin E. Knowlton Outdoor Athletic Complex; Rock Island, Illinois | ||||
Thu. 23 | at NCAA Outdoor Championships (Coastal Carolina) | 12:00 pm EST |
|
|
Doug Shaw Memorial Stadium; Myrtle Beach, South Carolina | ||||
Fri. 24 | at NCAA Outdoor Championships (Coastal Carolina) | 12:00 pm EST |
|
|
Doug Shaw Memorial Stadium; Myrtle Beach, South Carolina | ||||
Sat. 25 | at NCAA Outdoor Championships (Coastal Carolina) | 1:00 pm EST |
|
|
Doug Shaw Memorial Stadium; Myrtle Beach, South Carolina |
Bold team: Home event