|
September |
Wed. 3 |
vs.
Oberlin
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(25-21, 20-25, 17-25, 25-14, 15-11) |
Fri. 5 |
vs.
Wooster
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(21-25, 25-20, 25-20, 25-20) |
|
vs.
Westminster (Pa.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-21, 25-22, 20-25, 30-28) |
Sat. 6 |
vs.
Pitt.-Bradford (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-12, 25-22, 25-16) |
|
vs.
Hiram
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(21-25, 16-25, 14-25) |
Wed. 10 |
at
Franciscan
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-19, 25-20, 26-24) |
Fri. 12 |
vs.
Concordia Chicago (Ill.)
@ Greencastle, Indiana
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-11, 25-12, 25-16) |
|
at
DePauw (Ind.)
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(23-25, 12-25, 11-25) |
Sat. 13 |
vs.
Defiance
@ Greencastle, Indiana
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(25-17, 23-25, 25-21, 24-26, 11-15) |
|
vs.
Rose-Hulman (Ind.)
@ Greencastle, Indiana
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-23, 24-26, 25-20, 29-27) |
Wed. 17 |
at
Wooster
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-17, 25-21, 17-25, 25-23) |
Fri. 19 |
vs.
Transylvania (Ky.)
@ Bluffton, Ohio
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(25-23, 17-25, 25-16, 10-25, 15-11) |
|
vs.
Hanover (Ind.)
@ Bluffton, Ohio
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(19-25, 25-15, 10-25, 26-24, 15-11) |
Sat. 20 |
at
Bluffton
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(25-18, 10-25, 16-25, 25-13, 8-15) |
|
vs.
Mount St. Joseph
@ Bluffton, Ohio
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-23, 25-22, 23-25, 25-18) |
Wed. 24 |
vs.
Case Western Reserve
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
September |
Tue. 1 |
at
Adrian (Mich.)
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(23-25, 23-25, 22-25) |
Fri. 4 |
vs.
Chatham (Pa.)
@ Pittsburgh, Pennsylvania
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-9, 25-10, 25-16) LaRoche College Tournament |
|
vs.
Washington & Jefferson (Pa.)
@ Pittsburgh, Pennsylvania
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-13, 25-16) LaRoche College Tournament |
Sat. 5 |
vs.
Oberlin
@ Pittsburgh, Pennsylvania
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-14, 25-15, 25-13) LaRoche College Tournament |
|
vs.
Alfred (N.Y.)
@ Pittsburgh, Pennsylvania
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-11, 25-14, 25-13) La Roche College Tournament |
Wed. 9 |
at
Oberlin
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-19) |
Fri. 11 |
vs.
Westminster (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
Marcia French Memorial Invitational (25-19, 25-15, 25-10) |
|
vs.
Franciscan
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
Marcia French Memorial Invitational (25-19, 25-20, 25-17) |
Sat. 12 |
vs.
Buffalo St. (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
Marcia French Memorial Invitational (25-17, 25-18, 25-17) |
|
vs.
Thiel (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
Marcia French Memorial Invitational (25-22, 25-15, 25-15) |
Mon. 14 |
at
Franciscan
|
Final
|
W, 3-0
|
|
Fri. 18 |
vs.
Washington (Md.)
@ Selinsgrove, Pennsylvania (Susquehanna)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
Hampton Inn Crusader Classic (25-22, 25-17, 25-21) |
|
at
Susquehanna (Pa.)
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
Hampton Inn Crusader Classic (23-25, 25-22, 25-22, 23-25, 13-15) |
Sat. 19 |
vs.
Misericordia (Pa.)
@ Selinsgrove, Pennsylvania (Susquehanna)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
Hampton Inn Crusader Classic (25-16, 25-10, 25-8) |
|
vs.
York (Pa.)
@ Selinsgrove, Pa.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
Hampton Inn Crusader Classic (25-22, 25-14, 25-9) |
Wed. 23 |
at
Case Western Reserve
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(34-32, 14-25, 25-18,23-25, 15-7) |
Fri. 25 |
vs.
Hanover (Ind.)
@ New Concord, Ohio; Muskingum University
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
HCAC/OAC Cross Over (18-25, 25-16, 24-26, 22-25) |
|
vs.
Transylvania (Ky.)
@ New Concord, Ohio; Muskingum University
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
HCAC/OAC Cross Over (25-14, 25-10, 25-23) |
Sat. 26 |
vs.
Defiance
@ New Concord, Ohio; Muskingum University
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
HCAC/OAC Cross Over (25-22, 25-15, 25-12) |
|
vs.
Mount St. Joseph
@ New Concord, Ohio; Muskingum University
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
HCAC/OAC Challenge (25-10, 25-22, 25-7) |
|
October |
Sat. 3 |
vs.
Muskingum
*
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(19-25, 25-21, 20-25, 25-17, 15-13) |
Tue. 6 |
at
Heidelberg
*
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(25-19, 13-25, 18-25, 25-23, 15-10) |
Sat. 10 |
at
Marietta
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-22, 27-25, 25-23) |
Tue. 13 |
vs.
Mount Union
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(20-25, 27-29, 25-17, 23-25) |
Sat. 17 |
at
Wilmington
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-12, 25-15, 25-17) |
Tue. 20 |
vs.
John Carroll
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-21, 25-19,29-27) |
Sat. 24 |
vs.
Otterbein
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(24-26, 25-17, 25-17, 25-15) |
Tue. 27 |
at
Ohio Northern
*
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(11-25, 20-25, 11-25) |
Sat. 31 |
at
Capital
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-20, 20-25, 25-20, 25-21) |
|
September |
Fri. 2 |
vs.
Allegheny (Pa.)
@ Latrobe, Pennsylvania; St. Vincent College
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-23, 25-18, 15-25, 25-19) |
|
vs.
Westminster (Pa.)
@ Latrobe, Pennsylvania; St. Vincent College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-10, 25-16, 25-15) |
Sat. 3 |
vs.
Wooster
@ Latrobe, Pennsylvania; St. Vincent College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-20, 25-19, 25-19) |
|
vs.
Pitt.-Greensburg (Pa.)
@ Latrobe, Pennsylvania; St. Vincent College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-13, 25-14, 25-19) |
Wed. 7 |
vs.
Penn State Behrend
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-15, 25-12, 25-14) |
Fri. 9 |
vs.
Defiance
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-20, 28-26) |
|
vs.
Bethany (W.Va.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(26-28, 25-14, 25-20, 25-18) |
Sat. 10 |
vs.
RIT (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-11, 25-20, 26-24) |
|
vs.
Berry (Ga.)
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(15-25, 24-26, 23-25) |
Mon. 12 |
vs.
Franciscan
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-13, 25-12, 24-26, 25-12) |
Fri. 16 |
vs.
Buffalo St. (N.Y.)
@ Rochester, New York; St. John Fisher College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-12, 25-14, 25-8) |
|
at
St. John Fisher (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-18, 25-13) |
Sat. 17 |
vs.
Alfred (N.Y.)
@ Rochester, New York; St. John Fisher College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-11, 25-12, 25-12) |
|
vs.
Allegheny (Pa.)
@ Rochester, New York; St. John Fisher College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-16, 25-17) |
Wed. 21 |
vs.
Case Western Reserve
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-12, 25-20) |
Fri. 23 |
vs.
Transylvania (Ky.)
@ Hanover, Indiana; Hanover College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-19, 25-14, 25-23) |
|
vs.
Bluffton
@ Hanover, Indiana; Hanover College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-18, 25-19, 25-19) |
Sat. 24 |
at
Hanover (Ind.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(16-25, 25-23, 25-11, 25-22) |
|
vs.
Mount St. Joseph
@ Hanover, Indiana; Hanover College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-20, 25-17, 25-17) |
|
October |
Sat. 1 |
vs.
Marietta
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-20, 25-11) |
Tue. 4 |
at
Mount Union
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(26-24, 24-26, 19-25,14-25) |
Sat. 8 |
vs.
Wilmington
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-9, 25-8, 25-17) |
Tue. 11 |
at
John Carroll
*
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(25-14, 25-20, 19-25, 17-25, 7-15) |
Sat. 15 |
at
Muskingum
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(20-25, 29-27, 25-18, 25-20) |
Tue. 18 |
vs.
Heidelberg
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(27-25, 24-26, 25-22, 25-20) |
Sat. 22 |
at
Otterbein
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(24-26, 25-22, 25-20, 25-21) |
Tue. 25 |
vs.
#25 Ohio Northern
*
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(17-25, 17-25, 21-25) |
Sat. 29 |
vs.
Capital
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-5, 25-17, 25-21) |
|
September |
Fri. 1 |
vs.
Alvernia (Pa.)
@ Bethlehem, Pa.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-11, 25-17, 25-21) |
|
at
Moravian (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-20, 26-24, 25-9) |
Sat. 2 |
vs.
Pitt.-Bradford (Pa.)
@ Bethlehem, Pa.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-13, 25-15, 25-21) |
|
vs.
Bard (N.Y.)
@ Bethlehem, Pa.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-16, 25-19) |
Fri. 8 |
vs.
North Carolina Wesleyan
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-12 25-20, 25-9) |
|
vs.
Buffalo St. (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-21, 25-18, 25-16) |
Sat. 9 |
vs.
Hilbert (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-9, 25-11, 25-7) |
|
vs.
Eastern Mennonite (Va.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-19, 25-10, 25-15) |
Fri. 15 |
vs.
Nazareth (N.Y.)
@ Oneonta, NY
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(25-18, 20-25, 19-25, 25-20, 15-7) |
|
vs.
Plattsburgh St. (N.Y.)
@ Oneonta, NY
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-13, 25-16) |
Sat. 16 |
vs.
Lycoming (Pa.)
@ Oneonta, NY
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-13, 25-15, 25-20) |
|
vs.
Oneonta St. (N.Y.)
@ Oneonta, NY
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-16, 25-18, 18-25, 25-19) |
Mon. 18 |
at
Penn State Behrend
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-18, 25-14, 18-25, 25-14) |
Wed. 20 |
at
Case Western Reserve
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(26-28, 25-23, 25-23,25-18) |
Fri. 22 |
vs.
Defiance
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-17, 25-10) |
|
vs.
Bluffton
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 27-25, 25-20) |
Sat. 23 |
vs.
Hanover (Ind.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-18, 20-25, 25-18, 25-15) |
|
vs.
Mount St. Joseph
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-14, 25-14, 24-26, 25-13) |
Mon. 25 |
at
Franciscan
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-13, 25-14, 25-10) |
Thu. 28 |
at
Marietta
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-14, 25-23, 27-25) |
Fri. 29 |
at
D'Youville (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-18, 25-17, 25-18) |
Sat. 30 |
vs.
Grove City (Pa.)
@ Buffalo, New York
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-13, 25-13, 25-11) |
|
vs.
Alfred St. (N.Y.)
@ Buffalo, NY
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-11, 25-6, 25-10) |
|
September |
Sat. 1 |
vs.
Ursinus (Pa.)
@ Bethlehem, Pa.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-11, 25-15, 25-18) |
|
vs.
#21 Swartmore (Pa.)
@ Bethlehem, Pa.
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(25-19, 19-25, 26-28, 22-25) |
Wed. 5 |
at
Waynesburg (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-12, 25-8, 25-11) |
|
at
La Roche (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(26-24, 25-14, 25-18) |
Fri. 7 |
vs.
Potsdam State (N.Y.)
@ Brockport, New York; Brockport University
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-13, 25-14, 17-25, 25-12) |
|
vs.
Cazenovia (N.Y.)
@ Brockport, N.Y.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-13, 25-14, 25-12) |
Sat. 8 |
vs.
Frostburg St. (Md.)
@ Brockport, New York; Brockport University
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-12, 25-14, 25-21) |
|
at
Brockport (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-9, 25-17, 25-22) |
Fri. 14 |
at
Nazareth (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-19, 27-25, 25-12) |
|
vs.
Keuka (N.Y.)
@ Nazareth College
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-14, 25-13, 25-9) |
Sat. 15 |
at
St. John Fisher (N.Y.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(23-25, 25-21, 25-13, 25-14) |
|
vs.
Medaille (N.Y.)
@ Pittsford, N.Y.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-13, 25-10, 25-20) |
Mon. 17 |
vs.
Penn State Behrend
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-10, 25-14) |
Wed. 19 |
vs.
Case Western Reserve
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 28-26, 25-22) |
Sat. 22 |
vs.
Franklin (Ind.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-10, 25-9, 25-18) |
|
at
Manchester (Ind.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-17, 25-14) |
Tue. 25 |
vs.
Thiel (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-13, 25-20) |
Fri. 28 |
vs.
Capital
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-12, 25-21, 25-22) |
Sat. 29 |
vs.
Washington & Jefferson (Pa.)
@ Meadville, Pa.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-23, 25-21) |
|
at
Allegheny (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-14, 25-10, 25-10) |
|
October |
Tue. 2 |
vs.
#17 Ohio Northern
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-21, 26-24, 25-16) |
Sat. 6 |
at
Otterbein
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(25-19, 25-27, 23-25, 23-25) |
Tue. 9 |
vs.
Heidelberg
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(26-24, 20-25, 25-22, 25-22) |
Sat. 13 |
at
Muskingum
*
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(25-17, 19-25, 20-25, 25-21, 13-15) |
Tue. 16 |
at
John Carroll
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-20, 25-18, 25-17) |
Sat. 20 |
vs.
Wilmington
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-9, 25-19, 25-9) |
Tue. 23 |
at
Mount Union
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(23-25, 25-21, 18-25, 21-25) |
Sat. 27 |
vs.
Marietta
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-13, 25-10, 25-17) |
Tue. 30 |
vs.
Heidelberg
%
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(25-22, 25-22, 20-25, 21-25, 12-15) |
|
September |
Fri. 6 |
vs.
Marietta
@ Franklin, Ind.
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
Franklin College Tournament |
|
at
Franklin (Ind.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(29-27, 25-23, 25-20) |
|
vs.
Greenville (Ill.)
@ Franklin, Ind.
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-20, 21-25, 25-23, 25-20) |
|
at
Franklin (Ind.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
Franklin College Tournament |
Sat. 7 |
vs.
Marietta
@ Franklin, Ind.
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
Franklin College Tournament |
|
vs.
Baldwin Wallace
@ Franklin, Ind.
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(21-25, 25-13, 25-17, 25-23) |
|
at
Franklin (Ind.)
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
Franklin College Tournament |
|
vs.
Anderson (Ind.)
@ Franklin, Ind.
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-19,25-13,23-25,25-13) |
Fri. 13 |
vs.
Hiram
@ Wooster, Ohio
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(25-15,27-29,25-17,19-25,15-7) |
|
vs.
Bluffton
@ Wooster, Ohio
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-19, 25-14, 25-20) |
Sat. 14 |
vs.
Colby (Maine)
@ Wooster, Ohio
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-18,25-11,25-11) |
|
vs.
Pitt.-Bradford (Pa.)
@ Wooster, Ohio
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-21,25-15,25-18) |
Wed. 18 |
at
Case Western Reserve
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-20,28-26,25-18,26-24) |
Sat. 21 |
at
Hiram
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(20-25, 19-25, 20-25) |
|
vs.
Penn State Altoona
@ Hiram, Ohio
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-19, 19-25, 26-24, 25-19) |
Fri. 27 |
at
Elizabethtown (Pa.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(26-24, 25-17, 26-28, 25-23) |
Sat. 28 |
vs.
Eastern (Pa.)
@ Elizabethtown, Pa
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-16, 25-13) |
|
vs.
Marywood (Pa.)
@ Elizabethtown, Pa
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-17, 25-19) |
|
March |
Fri. 12 |
vs.
Capital
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-19, 25-12, 25-12) |
|
vs.
Capital
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-10, 25-15, 25-9) |
Tue. 16 |
vs.
Ohio Northern
*
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(21-25, 20-25, 13-25) |
|
vs.
Ohio Northern
*
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(21-25, 25-23, 25-20,16-25,9-15) |
Fri. 19 |
at
Otterbein
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(14-25, 19-26, 25-16, 20-25) |
|
at
Otterbein
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-21, 25-19, 14-25, 25-17) |
Tue. 23 |
vs.
Heidelberg
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-15, 25-19, 25-22) |
|
vs.
Heidelberg
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-14, 27-25,22-25) |
Fri. 26 |
at
Muskingum
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(28-26, 25-10, 21-25, 25-19) |
|
at
Muskingum
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(22-25, 23-25, 25-17, 25-27) |
Tue. 30 |
at
John Carroll
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(21-25, 15-25, 25-16, 14-25) |
|
at
John Carroll
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-18, 25-13, 25-21) |
|
September |
Wed. 1 |
at
Franciscan
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(16-25, 25-14, 25-15, 25-22) |
Fri. 3 |
vs.
Carnegie Mellon (Pa.)
@ Alliance, OH
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(19-25, 18-25, 25-12, 19-25) |
|
vs.
Geneseo (N.Y.)
@ Alliance, OH
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(25-16, 24-26, 25-18, 17-25, 15-7) |
Sat. 4 |
vs.
Brockport (N.Y.)
@ Alliance, OH
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(10-25, 23-25, 26-28) |
|
vs.
Wooster
@ Alliance, OH
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(16-25, 16-25, 23-25) |
Tue. 7 |
vs.
Thiel (Pa.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-11, 25-21, 25-11) |
Fri. 10 |
vs.
Bluffton
@ Erie, PA
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-22, 25-15, 25-20) |
|
vs.
Fredonia (N.Y.)
@ Erie, PA
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-23, 25-15, 25-8) |
Sat. 11 |
at
Penn State Behrend
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-20, 25-21, 25-15) |
|
vs.
Westminster (Pa.)
@ Erie, PA
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(27-25, 27-25, 18-25, 20-25, 25-12) |
Wed. 15 |
vs.
Case Western Reserve
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(23-25, 25-15, 19-25, 25-22, 15-12) |
Sat. 18 |
at
Adrian (Mich.)
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-14, 25-16) |
Tue. 21 |
at
Hiram
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-19, 22-25, 25-21, 25-16) |
Fri. 24 |
vs.
Trine (Ind.)
@ Franklin, IN
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(25-20, 12-25, 25-19, 23-25, 15-11) |
|
vs.
Anderson (Ind.)
@ Franklin, IN
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-12, 26-24) |
Sat. 25 |
vs.
Fontbonne (Mo.)
@ Franklin, IN
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-18, 25-16, 25-13) |
|
at
Franklin (Ind.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-23, 25-21, 23-25, 25-12) |
Wed. 29 |
vs.
Otterbein
*
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(16-25, 17-25, 10-25) |
|
October |
Sat. 2 |
at
Capital
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-22, 25-20, 25-23) |
Wed. 6 |
at
#14 Ohio Northern
*
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(28-26, 19-25, 21-25, 25-23, 11-15) |
Sat. 9 |
vs.
Juniata (Pa.)
@ New Concord, OH
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(14-25, 17-25, 16-25) |
|
vs.
Wittenberg
@ New Concord, OH
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(25-27, 24-26, 23-25) |
Wed. 13 |
at
Heidelberg
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-23, 25-19, 25-21) |
Sat. 16 |
vs.
Muskingum
*
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(15-25, 24-26, 16-25) |
Wed. 20 |
vs.
John Carroll
*
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(25-12, 24-26, 21-25, 26-24, 13-15) |
Sat. 23 |
at
Wilmington
*
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-15, 25-23) |
Wed. 27 |
vs.
Mount Union
*
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(21-25, 27-25, 19-25, 18-25) |
Sat. 30 |
at
Marietta
*
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-14, 25-11, 22-25, 25-23) |
|
vs.
Ohio Wesleyan
@ Marietta, OH
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(26-24, 19-25, 16-25, 25-16, 15-10) |
|
September |
Fri. 2 |
vs.
Smith (Mass.)
@ Sandusky, Ohio
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(25-23, 25-21, 25-19) |
|
vs.
#10 Hope (Mich.)
@ Sandusky, Ohio
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(25-21, 25-23, 25-18) |
Sat. 3 |
vs.
Grove City (Pa.)
@ Sandusky, Ohio
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-19, 25-16, 25-17) |
|
vs.
Hanover (Ind.)
@ Sandusky, Ohio
|
Final
|
W, 3-2
|
|
|
(25-14, 24-26, 23-25, 25-18, 17-15) |
Wed. 7 |
vs.
Hiram
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(23-25, 26-24, 25-22, 25-20) |
Fri. 9 |
vs.
Bethany (W.Va.)
@ Bluffton, Ohio
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-27, 25-19, 25-11, 29-27) |
Sat. 10 |
at
Bluffton
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-20, 26-28, 25-20, 25-13) |
|
vs.
Pitt.-Bradford (Pa.)
@ Bluffton, Ohio
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-22, 25-13, 25-23) |
Wed. 14 |
at
Case Western Reserve
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(25-17, 25-17, 25-21) |
Fri. 16 |
at
Olivet (Mich.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-13, 25-10, 16-25, 25-16) |
Sat. 17 |
vs.
Kalamazoo (Mich.)
@ Albion, MI
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(22-25, 25-19, 25-16, 25-12) |
|
at
#22 Albion (Mich.)
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(16-25, 25-17, 19-25, 21-25) |
Fri. 23 |
vs.
Wisconsin-Oshkosh
@ Chicago, Ill.
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-18, 25-17) |
Sat. 24 |
vs.
Kean (N.J.)
@ Chicago, IL
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-14, 25-14, 26-24) |
|
at
North Park (Ill.)
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(20-25, 25-23, 17-25, 18-25) |
|
September |
Fri. 1 |
vs.
Bethany (W.Va.)
@ Sandusky, Ohio
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(17-25, 23-25, 17-25) |
|
vs.
Grove City (Pa.)
@ Sandusky, Ohio
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(20-25, 25-20, 26-24, 18-25, 13-15) |
Sat. 2 |
vs.
Suffolk (Mass.)
@ Sandusky, Ohio
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-14, 25-20, 25-20) |
Wed. 6 |
at
Hiram
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-19, 25-11, 25-13) |
Fri. 8 |
at
Berea (Ky.)
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(25-22, 22-25, 28-26, 25-13) |
Sat. 9 |
vs.
Centre (Ky.)
@ Seabury Center, Berea, Ky.
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(15-25, 22-25, 25-21, 18-25) |
|
vs.
Franklin (Ind.)
@ Berea, KY
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-10, 25-15, 27-25) |
Wed. 13 |
vs.
Case Western Reserve
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(23-25, 15-25, 21-25) |
Fri. 15 |
vs.
#22 Mount St. Joseph
@ Anne C. Steele Center; New Concord, Ohio
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(17-25, 23-25, 20-25) |
|
vs.
Earlham (Ind.)
@ Anne C. Steele Center; New Concord, Ohio
|
Final
|
L, 3-2
|
|
|
(25-15, 25-19, 21-25, 23-25, 12-15) |
Fri. 22 |
vs.
Olivet (Mich.)
@ Terre Haute, Ind.
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(27-25, 25-17, 25-14) |
Sat. 23 |
at
Rose-Hulman (Ind.)
|
Final
|
L, 3-1
|
|
|
(22-25, 25-17, 22-25, 20-25) |
|
vs.
Anderson (Ind.)
@ Terre Haute, IN
|
Final
|
W, 3-0
|
|
|
(25-16, 25-16, 25-15) |
Tue. 26 |
at
Kenyon
|
Final
|
W, 3-1
|
|
|
(23-25, 25-14, 25-13, 25-10) |
Sat. 30 |
at
Marietta
*
|
Final
|
L, 3-0
|
|
|
(16-25, 18-25, 14-25) |